Poradniki

Znajdziesz tutaj poradniki tłumaczące mechaniki podstawowe jak i te z modów. Członkowie naszej gry pomogą Ci z początkiem twojej przygody. Wytłumaczą co robić na start, jakie można sobie postawić cele, jak stworzyć dobrą postać, na co zwracać szczególną uwagę. 


Ekonomia / Adminshop

Dzięki uprzejmości Palerno powstał poradnik tłumaczący ekonomię na serwerze. Jak założyć sklep, jak podpiąć portfel, jak dokonywać transferów, jak kupować i sprzedawać. . Wersja Tekstowa pod filmem.
 

Ekonomia / Adminshop

Na serwerze Project Zomboid Harnaś dodany jest mod na AdminShop oraz sklepy graczy.

Na skrzyżowaniu pomiędzy Muldraugh a West Point znajduje się serwerowe centrum handlowe. (#1)
W nim znaleźć można AdminShopy w których możemy sprzedawać biżuterię, żywność, swoje wyroby, młoty wyburzeniowe, kabury itd. i otrzymywać za nie serwerową walutę.

Aby korzystać z adminshopu podejdź do NPC stojących przy metalowej szafce, kliknij na tę szafkę i wybierz opcję shop (#2)
Jeśli masz przedmioty na sprzedaż to w oknie które się otworzy wybierz opcję sell. Jeśli ich nie widzisz to znaczy, że musisz je przenieść najpierw do głównego ekwipunku.

Pełną listę przedmiotów dostępnych do sprzedania znajdziesz tutaj.

Aby nikt nam tych zarobionych pieniędzy nie ukradł, najlepiej wpłacić je na nasze wirtualne konto.
Konto te zakładamy klikając prawym na jakikolwiek portfel kiedy ten znajduje się w naszym głównym ekwipunku i wybierając opcję link.

Sklepy graczy
Za pomocą kilku gwoździ oraz desek możemy stworzyć swój własny sklep i zacząć handlować z innymi graczami.
Kliknij [B] aby otworzyć menu craftowania, wejdź w zakładkę stolarstwo i tam znajdziesz ,,player shop".
Gdy postawisz go na ziemi będzie on automatycznie zabezpieczony. Jeśli coś tam włożysz, nikt nie może tego wyjąć.

Ustawianie ceny przedmiotu
Jeśli w głównym ekwipunku mamy długopis, to po kliknięciu na dowolny przedmiot będziemy mieli dodatkową opcję set price która pozwala nam na ustawienie tego ceny obiektu.
Jeśli ten przedmiot teraz włożymy do naszego sklepu, to gracz będzie w stanie go kupić jeśli ma wystarczającą ilość pieniędzy.

Personalizowanie sklepu
Postawiony sklep ma możliwość ustawienia jednej z kilku ikon na jego froncie.
Aby ją zmienić, czy też w jakikolwiek inny sposób edytować twój sklep kliknij na niego prawym a następnie wybierz opcję manage shop.Cennik obecnie w aktualizacji